Pārlekt uz galveno saturu

Pierīgas forums "Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā”

Attēla autors: No LLU arhīva

29. augustā Ikšķiles novada pašvaldībā notika Pierīgas forums, kurā piedalījās vairāku Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.

Forumu rīkoja Latvijas Zinātņu akadēmija, VPP EKOSOC, Ikšķiles novada dome, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Plānošanas reģions sadarbībā ar Ikšķiles novada uzņēmēju biedrību.

Forumu atklāja Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Krasņikovs un Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis. A. Krasņikovs atzīmēja, ka svarīgs faktors viedās uzņēmējdarbības attīstībā ir matemātikas un dabaszinību mācību priekšmetu mācīšana skolā.  

Kā pirmais forumā klātesošos uzrunāja  Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, pirmajā daļā uzstājās arī  LZA akadēmiķe, programmas EKOSOC vadītāja Baiba Rivža, SIA HansaMatrix viceprezidents Alvis Vagulis, Rūdolfs Cimdiņš no Rīgas plānošanas reģiona, Ilze Linkuma no LIAA Ogres biznesa inkubators, Linda Cīrule no PPP biedrības “Zied zeme”, Ādažu domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

B. Rivža uzskatāmi parādīja kā pēdējos gados pieaudzis viedo uzņēmumu skaits un kā tā rezultātā ir mainījusies ekonomiskā sistuācija reģiona novados, jo tiek radīti produkti ar augstu pievienoto vērtību, pieaug iedzīvotāju ienākumi un līdz ar to arī novada ienākumi, mainās gan uzņēmējdarbības vide, gan dzīves vide. Pierīgas novados vērojamas jaunas tendences- mainās pārvalde uz viedu pārvaldi, uzņēmumi pārceļās no Rīgas uz Pierīgas novadiem, t.sk. arī uz zināšanām balstīti uzņēmumi, kas rada pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka un nepieciešamību pēc attiecīgiem pakalpojumiem (attiecīgas infrastruktūras, izglītības iestādēm, dzīvojamā fonda utt.).

Otrajā daļā notika paneļdiskusija par tēmu pašvaldību un uzņēmēju sadarbības modelēšana, kurā piedalījās Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības valdes locekle, privātās PII “Ķiparu nams” vadītāja Sanda Reikmane, Ogres novada uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs, SIA “Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis,  Salaspils novada uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Miks Balodis, Banku Augstskolas rektors Andris Sarnovičs un Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.

Forumu vadīja LLU EKOSOC pētniece Ligita Āzena.

Forumu atbalstīja Ikšķiles novada pašvaldība, Latvijas Zinātņu akadēmija,  Latvijas Pašvaldību savienība un Rīgas Plānošanas reģions.

Forumā piedalījās uzņēmēji  un pašvaldību pārstāvji no Ikšķiles, Ādažu, Olaines, Salaspils, Ogres, Ķekavas, Lielvārdes un Ropažu novadiem.

 Video no LTV1 ziņām.

Pievienots 31/08/2017